KONST / Litografier / Färglitografi 12713108
nr 1271 3108
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 29/360, stortorget. Motivet: 35x38 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:17:58
26/8 05:59:46
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren